Pilotní ověření systému péče o talenty
Hlavní město Praha ve spolupráci s Pražským inovačním institutem (Pii) nabízí dotační program Pilotní ověření systému péče o talenty, které jsou "talentovými vouchery" pro základní a střední školy, jež se zaměřují na práci s mimořádně nadanými žáky. Získané finanční prostředky pomohou úspěšným žadatelům analyzovat školní systémy podpory nadání, navrhnout a realizovat zlepšení, či změnit a rozšířit stávající systémy.
Pracujete s nadanými a mimořádně nadanými žáky a studenty v pražských ZŠ/SŠ?
Využijte naše Pilotní ověření systému péče o talenty!
Příjem žádostí:
- V provozní době podatelny od 30. května, 10:00 do 7. června 2022, 12:00
Jaká je výše celková podpory?
- Pro Pilotní ověření péče o talenty je alokována celková částka 2.250.000 Kč.
- Výše podpory: Pro jednoho žadatele je připraveno 450.000 Kč. Z programu bude podpořeno celkem 5 škol.
- Míra podpory: 100 %
Kdo může o dotace žádat?
Přihlásit se může každá základní a střední škola se sídlem na území Prahy, která prokazatelně pracuje s nadanými a mimořádně nadanými dětmi a žáky.
Co musím udělat pro to, abych získal dotaci z projektu?
Uchazeč podá žádost v tištěné podobě a podepsané oprávněnou osobou (jeden výtisk) napodatelně Magistrátu HMP (Jungmannova 35/29, 110 Praha 1, v úředních hodinách podatelny) nebo prostřednictvím držitele poštovní licence na výše uvedenou adresu, v zalepené obálce nadepsané „Neotvírat – žádost o dotace v rámci projektu Prague Smart Accelerator – Pilotní ověření systému péče o talenty.“
Jak se stát úspěšným žadatelem?
U žadatele bude posuzována úroveň práce s nadanými žáky a to:
- škola má, nebo pro projekt vytvořila koncepci/plán rozvoje školy v oblasti péče o nadané;
- nadstandardní přístup za poslední 3 roky v oblasti práce s nadanými s mimořádně nadanými (nad rámec ŠVP) a využívání alternativních prvků výuky,
- zda ředitel školy seznámil pedagogický sbor s plánem rozvoje školy v oblasti péče o nadané;
- personální podmínky pro práci s nadanými,
- zda ředitel školy podporuje systematické vzdělávání učitelů se zaměřením na nadané žáky;
- neformální vzdělávání – zajištění klubu/kroužků pro nadané žáky včetně kognitivně nadaných;
- výčet škol a dalších institucí, se kterými je škola ve spolupráci za poslední 3 roky v oblasti nadání;
- zda škola zajišťuje spolupráci s rodiči s ohledem na specifické potřeby nadaných žákům.
Kdo Vám může poskytnout více informací?
Pro více informací kontaktujte RIS3 asistenta Bc. Markétu Štindlovou, stindlova@prahainovacni.eu, 737 541 590 nebo projektového manažera Mgr. Martina Lipše, martin.lips@praha.eu, 774 505 658.
DOPLŇUJÍCÍ INFORMACE:
Kdo dotační program spravuje?
Program Pilotní ověření systému péče o talenty vyhlašuje a administruje hlavní město Praha (HMP), po obsahové stránce spravuje Pražský inovační institut (Pii) v rámci tříletého projektu Prague Smart Accelerator (PSA).
Co je projekt Prague Smart Accelerator?
PSA patří do rodiny projektů Evropské unie nazvané Národní výzkumná a inovační strategie pro inteligentní specializaci. Projekt je financován z evropských dotací prostřednictvím Operačního programu Výzkum, vývoj a vzdělávání (OP VVV). Projekt PSA začal zkraje roku 2020 a potrvá do března roku 2023.
Z čeho pocházejí finanční prostředkyna dotační program Pilotního ověření systému péče o talenty ?
Finančně se na něm podílí Ministerstvo školství, mládeže a tělovýchovy prostřednictvím OP VVV a hlavní město Praha. Z 85 procent jsou finanční prostředky hrazeny z OP VVV. Patnáctiprocentní spoluúčastí se finančně na dotačním programu podílí hlavní město Praha.
K čemu lze dotaci z Pilotního ověření systému péče o talenty využít?
Získané finanční prostředky úspěšným žadatelům pomohou analyzovat školní systémy podpory nadání, navrhnout a realizovat zlepšení, změnu a rozšíření stávajících systémů.
Čemu se věnuje Pražský inovační institut?
Pii založilo formou zapsaného ústavu hlavní město Praha v lednu 2020. Tato veřejně prospěšná organizace se zaměřuje na podporu rozvoje vzdělávání, města a životního prostředí. Chce se stát rovněž spojnicí mezi světem byznysu a veřejnou i akademickou sférou.