Mobilní sběr nebezpečných odpadů na území hl. m. Prahy v roce 2018
Informace k mobilnímu sběru nebezpečných složek komunálního odpadu na území hl. m. Prahy v roce 2018
- 1 minuta čtení
Mobilní (zastávkový) sběr – každoročně je realizováno zhruba 300 svozů po cca 8 zastávkách a občané zde mohou odevzdat všechny níže uvedené odpady. Od roku 2016 probíhá sběr také v sobotu.
o Aktuální harmonogram mobilního svozu nebezpečných odpadů
V rámci mobilního sběru jsou odebírány pouze níže uvedené odpady:
- rozpouštědla
- kyseliny
- zásady
- fotochemikálie
- pesticidy
- zářivky a jiný odpad s obsahem rtuti (teploměry)
- olej a tuk (kromě jedlého)
- barvy, tiskařské barvy, lepidla, pryskyřice
- detergenty obsahující nebezpečné látky (čisticí prostředky)
- léčiva
- baterie a akumulátory
Stavební odpady, objemné odpady, elektrozařízení apod. NENÍ možné v rámci svozu odevzdat !
Nebezpečné odpady mohou občané hl. m. Prahy odevzdávat zdarma. Před odevzdáním nebezpečných odpadů při mobilním sběru jsou občané povinni prokázat se občanským průkazem za účelem potvrzení trvalého pobytu na území Prahy. Upozorňujeme, že občané mohou využívat všechny trasy mobilního sběru na území města a není tedy nutné mít trvalý pobyt na území příslušné městské části, kde sběr aktuálně probíhá.
V případě, že svozové vozidlo nenaleznete na příslušné zastávce dle harmonogramu, kontaktujte řidiče tohoto vozidla na telefonním čísle 725 562 312 nebo 725 562 318. Mobilní svoz zajišťují vždy dvě vozidla současně, je tedy nutné řidiči sdělit na jaké městské části a zastávce svozu se nacházíte. Není předem určeno, jaké vozidlo bude danou trasu svážet. Z tohoto důvodu se může stát, že budete muset kontaktovat obě telefonní čísla.
Pokud zjistíte jakékoli nedostatky v oblasti nakládání s nebezpečným odpadem, neváhejte nás kontaktovat na tel.: 236 00 44 57.
Nebezpečné odpady, stejně jako další vytříditelné druhy odpadu je zakázáno ukládat do nádob na směsný odpad, nebo dalších nádob určených na jiné než nebezpečné odpady. V případě odložení nebezpečných odpadů do těchto nádob hrozí občanům pokuta ve výši 50 000 Kč dle § 47 odst. 1 písm. i) zákona č. 200/1990 Sb., o přestupcích.